Anielskie motywy w dekoracjach do domu

Anioły są bardzo popularnym motywem dekoracyjnym i trudno się temu dziwić, skoro w wielu przekazach zwraca się uwagę na to, że właśnie one czuwają nie tylko nad zdrowiem, ale i szczęściem domowników. Co więcej, nie brakuje osób, które uważają, że mają też moc chronienia nas przed niepowodzeniami. Bez względu zresztą na to, jak je postrzegamy, musimy przyznać, że są ciekawym motywem dekoracyjnym. Może więc warto zaprosić je do mieszkania?

Kuchnia pod aniołem

To o kuchni mówi się najczęściej, że jest sercem domu. Jeśli zaś stoi w niej stół, a domownicy lubią gromadzić się wokół niego, ranga tego pomieszczenia dodatkowo się podnosi. Anioły mogą być więc opiekunami kuchni zwłaszcza, jeśli zdobią elementy składające się na wyposażenie tego pomieszczenia. To przy tym znakomity pomysł na niezobowiązujący upominek dla bliskich nam ludzi. Filiżanka lub kubek z anielskim motywem sprawi, że kawa będzie smakować lepiej, a poranek wyda się bardziej pogodny pomimo pluchy za oknem. Anioły mogą pojawić się jednak również na pojemnikach, w których swoje miejsce mają przyprawy oraz produkty żywnościowe takie, jak choćby kasze i makarony. Także serwetki i obrus, na którym podawane będą w kuchni podwieczorki, mogą zostać opanowane przez anioły. Warto też zaopatrzyć się w formy i foremki z ich motywem. Kto wie? Może tym razem ciasto drożdżowe wyrośnie jeszcze lepiej?

anielskie motywy kuchnia

Anielska sypialnia i salon

Anielskie ozdoby nie muszą jednak pojawiać się jedynie w kuchni. Skrzydlate postaci mają przecież prawo pojawić się w salonie i zapewnić nam spokojny sen w sypialni. Jeśli nie chcemy, aby anielskie dekoracje zdominowały wnętrze, poszukiwania tych najciekawszych rozpocznijmy od analizy tekstyliów oraz detali, których miejsce znajdzie się na ścianie. Z pewnością bez trudu znajdziemy choćby dekoracyjne poszewki na poduszki, a także patchworkowe dekoracje sprawdzające się znakomicie tak w sypialni, jak i w salonie. Uniwersalne są także dodatki aranżacyjne zwłaszcza, że i z ich znalezieniem nie powinniśmy mieć współcześnie problemu. Anioły to częsty motyw obrazów i plakatów, a także coraz modniejszych we wnętrzarstwie naklejek na ścianę. Anioły można też łączyć ze wspomnieniami wydarzeń z życia domowników o szczególnym znaczeniu. Warto więc zastanowić się nad ozdobnymi, anielskimi ramkami do zdjęć i ich odpowiednim wypełnieniem.

Anielskie motywy do biura?

A co z domowym biurem? Okazuje się, że ono także może zostać opanowane przez anioły. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o lampionach, świecznikach, a w końcu także o samych świecach. Anielskie oświetlenie jest bardzo romantyczne, a dodatkowe źródło światła, nawet takiego o typowo dekoracyjnym charakterze, zawsze jest mile widziane w każdym pomieszczeniu w domu bez względu na częstotliwość jego używania.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria