Jak zorganizować biurko?

Gdy urządzamy własne mieszkanie, zwykle bierzemy pod uwagę przede wszystkim względy estetyczne, nie powinniśmy jednak zapominać również o funkcjonalności. Niestety, bardzo często nasze zadanie jest utrudnione, ogranicza nas bowiem ciasna przestrzeń. Niestety, nie każdy może się pochwalić imponującym metrażem, niedobory w tym zakresie warto więc zrekompensować stawiając na nieszablonowe myślenie. Jednym z przykładów skutecznego i dającego satysfakcję wychodzenia poza schematy jest decyzja o zaaranżowaniu biurka mieszczącego się w szafie.

Jak pracować w niewielkim mieszkaniu?

W czasach, w których komputer staje się integralną częścią naszego życia, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, czy podczas pracy i zabawy przy nim pamiętamy o prawidłowej postawie ciała. Nietrudno się domyślić, że praca przy biurku jest bez porównania bardziej bezpieczna dla kręgosłupa niż trzymanie komputera przez wiele godzin na kolanach lub zabieranie go do łóżka. Konieczne jest też zaopatrzenie się w wygodny fotek, który jest wyposażony również w podłokietniki, te bowiem pozwalają stawom na lepsze radzenie sobie z przeciążeniami. Domowe biurko ma i ten plus, że można przy nim oddawać się naszym pasjom. Jest więc meblem, w który warto się zaopatrzyć bez względu na to, czy interesujemy się grami komputerowymi, czy też szyciem. Oczywiście, nie musi ono wcale zajmować centralnej części mieszkania.

Biurko w szafie – nie tylko dla minimalistów

zalety biurka w szafie

Bez względu na to, czy postrzegamy samych siebie jako kochających porządek minimalistów, czy też po prostu szukamy pomysłu na opanowanie niewielkiej przestrzeni, powinniśmy zainteresować się biurkiem w szafie. Jeśli w szafie wbudujemy blat roboczy i kilka półek na drobiazgi, możemy mieć pewność, że otrzymamy miejsce, w którym wszystko będzie się znajdować pod ręką. Pomysł ten posiada wiele zalet, za największą zaś uznaje się to, że po zamknięciu lub przesunięciu drzwi szafy, nasz warsztat pracy również znika. Nie musimy więc martwić się ani o leżące na wierzchu długopisy, ani o papiery, które mogą dostać się w niepowołane ręce. Takie rozwiązanie ma i ten plus, że umożliwia odcięcie się od obowiązków wraz z nastaniem czasu na relaks.

Biurko w szafie dla dziecka

Bałagan to chyba największy problem, z jakim mamy do czynienia w odniesieniu do pokoi dziecięcych. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie o to, jak właściwie powstaje, faktem jest jednak to, że pojawia się natychmiast pomimo tego, że jeszcze przed chwilą wszystko zostało wysprzątane. Biurko w szafie to jeden z najciekawszych pomysłów na jego opanowanie. Dziecko otwiera je jedynie wówczas, gdy uczy się i odrabia lekcje, potem zaś zamyka je i nie przyczynia się do tego, że przybory szkolne można znaleźć porozrzucane po całym pokoju.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria