Co warto wiedzieć o narożnikach z funkcją spania przed ich zakupem?

Narożnik z funkcją spania jest meblem, do którego określenie wielofunkcyjny pasuje w szczególny sposób. Możemy w nim wypoczywać codziennie, gdy zaś w naszym domu pojawią się goście, nic nie stanie na przeszkodzie temu, aby wykorzystać go jako łóżko. Nad jego zakupem warto zastanowić się zwłaszcza wówczas, gdy zajmuje się niewielkie mieszkanie, w nim zaś nie dysponuje się pokojem gościnnym.

Narożniki z funkcją spania i ich charakterystyka

Gdy zastanawiamy się nad atutami narożników z funkcją spania, z pewnością musimy docenić to, że usiądzie na nich znacznie więcej osób niż na klasycznej kanapie,. Dziś nie brakuje przy tym modeli, które pozwalają na dopasowanie położenia szezlonga do naszych własnych potrzeb, tylko od nas zależy więc to, czy pojawi się on z prawej, czy też z lewej strony.

Nie musimy już też wybierać wyłącznie narożników w kształcie litery „L”, na rynku są bowiem dostępne i takie, których kształt bardziej przypomina literę „U”. Ten drugi typ jest meblem wolnostojącym, który zwykle pojawia się w środkowej części pomieszczenia, narożnik w kształcie litery „L” zaś można z powodzeniem umieścić w rogu wnętrza. Już po rozłożeniu mebel ten znakomicie zastępuje łóżko, nawet takie, w którym są w stanie pomieścić się dwie, a nawet trzy osoby.

narożnik do spania

Jak dokonać przemyślanego zakupu?

Tym, co powinno w pierwszej kolejności skupiać na sobie naszą uwagę, jest konstrukcja narożnika. Jeśli więc wybieramy mebel do salonu, ważna powinna być dla nas nie tylko sama głębokość siedziska, ale i wysokość oparcia. Niscy domownicy zwykle lepiej czują się w płytkim meblu, siedząc na nim mogą bowiem bez przeszkód dotykać stopami podłogi. Jeśli jednak w naszej rodzinie dominują osoby wysokie, dość głębokie siedzisko to wymóg, którego spełnienie powinno mieć dla nas szczególnie duże znaczenie.

Nie można też zapominać o tym, że przynajmniej raz na jakiś czas narożnik będzie wykorzystywany jako miejsce do spania. Powinniśmy zatem zainteresować się nie tylko sposobem jego rozkładania, ale i rzeczywistą powierzchnią użytkową. Dziś dominują modele z mechanizmem automatycznym, ich składanie jest więc intuicyjne i nie wymaga dużej siły.

Gdy pomieszczenie, w którym ma się pojawić narożnik, nie jest duże, warto zainteresować się i tym, czy posiada on pojemne miejsce do przechowywania. Najlepiej sprawdzają się wówczas specjalne szuflady, w których można trzymać pościel przeznaczoną dla gości. Dziś nie brakuje także meble z półkami na książki lub czasopisma. Nie mniej istotny jest materiał, z jakiego wykonano obicie. Jeśli jest nim sztuczna skóra, możemy mieć pewność, że czyszczenie mebla nie będzie zadaniem szczególnie skomplikowanym, sam narożnik zaś będzie odporny także na wilgoć. Jeśli jednak w naszym domu są obecne zwierzęta, lepszą opcją będą tkaniny antystatyczne.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria