Czarne meble - jaki kolor ścian w mieszkaniu?

Pochwały, jakie padają pod adresem czerni nie powinny budzić naszego zdziwienia, ta bowiem jest elegancka, ponadczasowa i klasyczna. Mylą się przy tym osoby, którym wydaje się, że niejako automatycznie musi być ona ponura. Warto zatem sprawdzić, w jaki sposób można ją wykorzystać we wnętrzu.

Kolor czarny nie każdemu kojarzy się pozytywnie i dla wielu osób niezmiennie pozostaje smutny i żałobny. Tymczasem powszechnie uważa się, że jest to jeden z najbardziej eleganckich kolorów mający i ten plus, że pięknie komponuje się z wieloma innymi barwami. Oczywiście, całe wnętrze utrzymane w czarnej tonacji byłoby przygnębiające, jeśli jednak czarne akcenty zastosujemy umiejętnie, możemy mieć pewność, że wnętrze zyska tak na klasie, jak i na charakterze.

Piękno czarnych ścian

Nawet w największym i najjaśniejszym pomieszczeniu nie zaleca się pomalowania na czarno wszystkich ścian. Jeśli jednak myślimy o jednej czarnej ścianie, mamy prawo oczekiwać naprawdę interesującego rezultaty. Pozwoli to na skontrastowanie jej z innymi elementami aranżacji wnętrza, całość zaś zyska na charakterze. Czerń sprawdza się znakomicie choćby wówczas, gdy zależy nam na podkreśleniu znajdującej się w pomieszczeniu wnęki. Pomaga też w wydzieleniu konkretnego fragmentu ściany i tworzy inspirującą całość z kontrastującymi z nią półkami.

Czarne meble i ich zalety

czarne meble w mieszkaniu

Jeśli nawet niewielki fragment czarnej ściany wydaje się nam zbyt odważnym rozwiązaniem, możemy zastanowić się nad wprowadzeniem do pomieszczenia czarnych mebli. Może być to zarówno zestaw wypoczynkowy, jak i fotele oraz regały. Znakomicie prezentuje się także czarna szafa oraz komoda. Wnętrze zyskuje wówczas na charakterze i staje się bardziej eleganckie.

Tekstylia w czarnym kolorze

Innym prostym sposobem na to, aby wprowadzić do wnętrza czerń, a jednocześnie nie wywoływać wielkiej rewolucji, jest postawienie na czarne tekstylia. Czerń w swoim klasycznym i eleganckim wydaniu sprawdza się na nich znakomicie. Jej plusem jest przy tym również to, że pasuje do wielu innych kolorów, co sprawia, że łatwiej można ją umieścić we wnętrzu. Ciekawymi rozwiązaniami wydają się w tym kontekście choćby dekoracyjne poduszki, narzuty oraz pledy, choć bardzo elegancko wyglądają także czarne zasłony, które doskonale zatrzymują płynące z zewnątrz światło.

Czarne dodatki

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie również temu, aby czerń stała się kolorem innych dodatków takich, jak choćby wazon, świecznik i patera. Takie elementy wyposażenia znakomicie przyciągają wzrok, nie trzeba się przy tym obawiać, że będą optycznie obciążać wnętrze. Innym ciekawym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście plakat oraz lustro w czarnej ramie służące do ozdobienia ściany. Także w łazience czarne akcesoria mogą nadać pomieszczeniu charakteru.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria