Czy warto kupić szafkę RTV?

W dzisiejszych zaawansowanych technologicznie czasach telewizory są tak cienkie, że z powodzeniem można je zawiesić na ścianie, a i tak nie będą specjalnie wystawać. Czy warto więc kupować szafkę pod telewizor?

Oczywiście nie będzie to już typowa szafka pod telewizor, ale doskonały mebel, który oprócz walorów wizualnych, posiada również praktyczne zastosowanie. Możemy na niej umieścić dekoder, kino domowe lub PlayStation. Jest także doskonałym miejscem do zamaskowania i uporządkowania kabli. Warto jednak pamiętać, aby nasza szafka współgrała z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. Nie muszą to być takie same szafki, ale powinny być w tym samym stylu.

Styl skandynawski

Wyjątkowa uniwersalność i prostota tego stylu zapewnia, że dobór dodatków jest bardzo prosty. Styl bowiem nie przewiduje wielu urozmaiceń i ozdób, a jedyną cechą charakterystyczną takiego wystroju, są jasne kolory, stalowe elementy oraz geometryczne i proste bryły mebli. Jeśli poszukujemy szafki RTV w takim stylu, to doskonałym wyborem będą meble wykonane z drewna i w kolorach odpowiadających wystrojowi wnętrza. Mogą to być również szafki w kolorze białym z delikatnymi akcentami ze szkła lub drewna. Taka szafka będzie idealnie współgrała z pozostałymi meblami, niezależnie od ich koloru.

Styl klasyczny

Styl klasyczny, to niewątpliwe najlepszy wybór, gdy zależny nam na ponadczasowym charakterze pomieszczenia. W tym przypadku, w przewadze są tapicerowane krzesła, kanapy skórzane oraz dodatki w postaci gustownych żłobień lub zdobionych nóżek. Wybierając szafkę w tym stylu, musimy pamiętać o tych wszystkich cechach, tak aby całość tworzyła harmonię. Dobrym wyborem, będą szafki wykonane z litego drewna z ozdobnymi elementami.

Styl kolonialny

Meble i wystrój w tym stylu charakteryzują się wyjątkowymi dodatkami. Są to głównie różnego rodzaju afrykańskie maski, mapy, globusy i zdjęcia. Często też, meble w tym stylu posiadają ręcznie wykonane ozdobniki i dodatki. Materiał użyty do produkcji mebli w stylu kolonialnym to głównie ciemne lite drewno, jak np. mango lub palisander indyjski. W celu dopasowania szafki RTV do takiego wystroju należy pamiętać, że powinna być wykonana z egzotycznego drewna i posiadać typowe dla regionów afrykańskich – zdobienia i dodatki.

szafka pod TV

Styl industrialny

Miłośnikami tego stylu, w większości są mężczyźni, ponieważ charakteryzuje się on wyjątkową surowością i prostotą. Pomieszczenia są przestronne i często do złudzenia przypominają wnętrze fabryki. Szafka w tym stylu, powinna być wykonana ze stali lub metalu i połączona np. surowym drewnem.

Styl boho

Miłośnicy tego stylu, to osoby, które lubią kolory i oryginalne sposoby łączenia pozornie niepasujących do siebie rzeczy. Mamy więc pewien miks różnych stylów, które w jakiś niesamowity sposób tworzą spójną całość. Pasująca do tego stylu szafka, będzie charakteryzować się ręcznie malowanymi drzwiczkami i barwnymi zdobieniami. Meble są bardzo praktyczne, ale posiadają również wyjątkowe walory ozdobne.

Mogłoby się wydawać, że wraz z zawieszeniem telewizorów na ścianach, kupowanie szafek RTV straciło sens. Dzieje się jednak inaczej, ponieważ wciąż kupujemy szafki, które nie tylko pełnią funkcję miejsca na dekoder lub kino domowe, ale również można w nich przechowywać dokumenty, instrukcje i gwarancje. Mamy więc do dyspozycji nie tylko funkcjonalny i praktyczny mebel, ale również wyjątkowy i pasujący do wnętrza - element dekoracyjny

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria