Dekoracje wnętrz dla miłośników sztuki

Jest wielu miłośników sztuki, którzy chcieliby się nią otaczać i bez końca nad nią kontemplować. Niestety ogromne ceny za oryginalne dzieła nie pozwalają miłośnikom na posiadanie ich w swoim domu, jednak istnieje znacznie tańsza opcja. Warto zainspirować się polskim krytykiem filmowym, Zygmuntem Kałużyńskim, który uważał iż dzieła sztuki winny być tylko podziwiane w muzeach, natomiast on sam dekorował swoje mieszkanie reprodukcjami.

Ówcześnie obcowanie ze sztuką jest bardzo proste i wcale nie trzeba mieć pełnowymiarowego płótna wiszącego na ścianie. Rynek bogaty jest bowiem w przeróżne produkty (łącznie z meblami i zastawą stołową) ozdobione słynnymi obrazami lub motywami z nimi powiązanymi. 

Największą popularnością cieszą się dzieła impresjonistyczne i postimpresjonistyczne, szczególnie często pojawia się Vincent van Gogh.  Innym artystą, którego dzieła są często reprodukowane jest Austriak Gustav Klimt, uważany za najwybitniejszego reprezentanta stylu secesyjnego. Sporym zainteresowaniem cieszą się także przedmioty ozdobione dziełami w stylu pop art, barokowym czy neoplastycyzmu. 

aranżacja wnętrz obrazy

Producenci zastaw stołowych bardzo chętnie umieszczają na swoich wyrobach dzieła sztuki. "Słoneczniki" pędzla Vincenta Van Gogha to najczęściej wykorzystywany motyw, pojawiający się w szczególności na kubkach i filiżankach. Równie sławna jest "Gwieździsta noc" tego samego artysty, często pełniąca rolę podkładek pod talerze. Równie sławny jest obraz "Pocałunek" pędzla Gustava Klimta, bogatego w odcienie żółci i złota. To właśnie złoto dodaje zastawie efektywnego wyglądu. Dzieła polskiego malarza, Stanisława Wyspiańskiego, również cieszą się sporym zainteresowaniem, zdobi się nimi ze szczególnym uwielbieniem kubki termiczne. Ze współczesnych nurtów na zastawę trafia pop art. Sławą na tym polu zdobył Roy Lichtenstein ze swoim charakterystycznym stylem komiksowym. Tego typu dekoracji do domu należy szukać w branżowych sklepach internetowych, zajmujących się spedażą wszystkiego co związane z wystrojem mieszkania. 

Zastawa jednak też potrafi być droga, dlatego dla osób o mniejszym zasobie portfela poleca się plakaty. I tu w przeciwieństwie do zastawy może pojawić się każdy obraz każdego malarza w każdym rozmiarze. Może wisieć wszędzie, przylepiony na taśmę lub oprawiony w antyramę lub gustowną ramę. Producenci tapet również poszli w kierunku dzieł sztuki i tworzą tapety w powtarzalne wzory, jednak taka opcja może wydawać się zbyt krzykliwa. Innymi miejscami przeniesienia dzieł sztuki na przedmioty są np. poduszki z poszewkami nadrukowanymi wybranym dziełem. Spotykane są także dywany, np. z bukietem kwiatów okresu baroku. 

Nieważne, na czym umieści się reprodukcje obrazów, ponieważ można je umieścić niemalże na wszystkim. Najistotniejsze w tym jest, że można cieszyć oko znanymi lub uwielbianymi dziełami we własnych czterech kątach za niewielkie pieniądze.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria