Dyskretne oświetlenie nocne

Dyskretne oświetlenie nocne jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza, będzie odpowiadać za odprężające działanie i pozwala na wyciszenie przed snem. Kiedy jeszcze będzie dobrym wyborem?

Ciekawa dekoracja

Oświetlenie nocne, jest niedoceniane, ale bardzo funkcjonalne. Rozwiązanie to można wykorzystać i w sypialni i w innych pomieszczeniach domu czy mieszkania. Bardzo delikatne i spokojne, dzięki temu będzie sprzyjać odprężeniu, pozwala na wyciszenie, wprowadza również intymną atmosferę. Efektywniej będzie się przy nim wypoczywać a drzemki są nieco przyjemniejsze. Subtelne światło doskonale będzie się sprawdzać w trakcie oglądania telewizji, można je także wykorzystywać w trakcie usypiania malucha czy podczas kąpieli relaksującej. Oświetlenie nocne nie tylko będzie praktyczne, ale również będzie efektowne i dlatego może to być traktowane jako atrakcyjna dekoracja. Z pomocą takiego oświetlenia będzie można wydzielić określone strefy w pomieszczeniach. Podkreśli się elementy wyposażenia i aranżacja wnętrza będzie ogólnie przyjemniejsza dla oka.

Lampa czy łańcuch świetlny?

Najbardziej popularnym rodzajem nocnego oświetlenia będzie mała lampka stawiana na stoliku obok łóżka. Taki dodatek występować może w wielu różnych kształtach wzorach oraz kolorach i dzięki temu nie będzie problemu ze znalezieniem atrakcyjnej propozycji dla danego wnętrza. Pojawiają się obecnie duże skandynawskie lampiony, nowoczesne szklane kule na podstawie wykonanej ze stali nierdzewnej czy duże mosiężne lampy retro. Wśród różnych propozycji znajdziemy także lampy z drewna, kamienia, metalu czy tworzyw sztucznych. Inny rodzaj oświetlenia to taśmy oraz listwy LED, które będzie się umieszczać nad wezgłowiem łóżka, pod szafkami kuchennymi, wokoło lustra łazienkowego i w takich miejscach, gdzie szuka się delikatnego doświetlenia. Interesującą propozycją mogą być również projektory świetlne w formie przenośnej, które mogą pełnić funkcje przytulanej miniaturowych, lampki wkładane do kontaktu czy lampy do mocowania na ścianie.

sznur żarówek

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Oświetlenie, które ma mieć nocny charakter powinno być w głównej mierze subtelne, dlatego ważne będzie również jego odpowiednie natężenie. Światło ma być ciepłe, rozproszone, tak by nie raziło w oczy a jednocześnie pozwalało na wykonywanie prostych czynności. Wybierając oświetlenie nocne trzeba zwracać uwagę na to jaki będzie model klosza czy abażuru, kształt, grubość i kolor. Powinien on skutecznie osłaniać żarówki z góry jak i z dołu, by zmiękczać światło. Lampka ma być kompaktowa i wygodna w czyszczeniu a także mieć formę energooszczędną, dlatego dobrze będzie wybierać taki model, który będzie współpracował z żarówkami LED. Znaczenie ma również to jak wybrane jest źródło oświetlenia. Powinno być stylistycznie dopasowane do wystroju danego pomieszczenia i innych dodatków i mebli. W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzać się mogą specjalne taśmy led, które umieszczone będą na podłodze bądź tez pod szafkami czy łóżkiem. Wnętrza klasyczne mogą być uzupełnione drewnianymi lampkami z bawełnianym abażurem.

Nocne oświetlenie to niepozorny ale praktyczny i uroczy element każdego wystroju wnętrza. Sprawić może, że aranżacja całego wnętrza będzie znacznie przytulniejsza, domownicy będą czuć się odprężeni. Warto się zastanowić czy takie rozwiązanie dla nas będzie odpowiednie i czy warto będzie się na nie zdecydować. Jeśli się na nie decydujemy to oczywiście trzeba myślec o tym, by to oświetlenie do danego wnętrza zostało rzeczywiście odpowiednio dobrane i dopasowane.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria