Jak szybko się zrelaksować?

Lato sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jest ciepło i słonecznie, więc większość z nas szuka możliwości wyjazdu, w jakieś spokojne i zapewniające relaks miejsce. Teraz jednak nie musimy tracić czasu i pieniędzy na wyjazdy, aby skutecznie i przyjemnie odpocząć. Wystarczy, że posiadamy hamak, który zawiesimy lub postawimy, w dowolnym miejscu, w ogrodzie, na tarasie, a nawet na balkonie.

Hamaki szyte na miarę

Na rynku dostępne są różne rodzaje hamaków, które zapewniają dostosowanie ich do każdego miejsca. Do ogrodu wybierzemy hamak tradycyjny, który możemy przyczepić do dwóch drzew, pamiętajmy jednak aby były to silne i stabilne konary, a w przypadku tarasu, niezbędne będzie zakupienie specjalnego zestawu mobilnego. Hamak dobierzemy również do każdego balkonu, wówczas zamontujemy go na specjalnie umieszczonych w ścianach – hakach. Rynek hamaków jest tak zróżnicowany, że praktycznie możemy przebierać w olbrzymiej ilości wzorów, kolorów, a także możliwości ich zamontowania.

Hamaki mobilne

To doskonałe rozwiązanie, nie tylko w przypadku kiedy nie mamy do czego przymocować hamaku, ale również wtedy, kiedy zależy nam na umieszczaniu go w różnych miejscach. Na rynku dostępne są stelaże wykonane zarówno z drewna, jak i metalu. Należy jednak pamiętać, aby je rozmontować i zabezpieczyć po sezonie.

Dwa w jednym, czyli hamak z huśtawką

Ten wybór będzie doskonałym rozwiązaniem, kiedy w naszym ogrodzie posiadamy tylko jedno mocne drzewo, lub mamy taras ze stabilnym zadaszeniem. Możemy wówczas umocować hamak na specjalnym haku i cieszyć się wyjątkowo wygodnym i miękkim siedziskiem. Niestety, ta opcja nie pozwala na leżenie, ale za to często wyposażona jest w moskitierę, która zabezpiecza przed komarami i muchami.

hamak turystyczny

Hamak turystyczny

Jak często przebywając na pikniku lub podczas wypadu za miasto, marzymy o tym, aby wygodnie położyć się na łonie natury i cieszyć się jej bliskością? Hamak turystyczny jest właśnie takim produktem, który to umożliwia. Nie tylko będziemy zabezpieczeni przed owadami, ale dzięki zastosowanej tam konstrukcji, możemy zaplanować w nim spędzenie całej nocy. Z wyglądu hamak przypomina podwieszany namiot, który umocowany jest na specjalnym stelażu. Należy również dodać, że tego typu hamaki bardzo szybko można złożyć, a po rozłożeniu i spakowaniu zajmują bardzo mało miejsca.

Krzesło bez nóg, czyli hamak brazylijski

Lampka z dobrym winem i książka to ulubiony zestaw wielu osób, cieszących się urlopem, w jakimś egzotycznym miejscu. Teraz jednak nie musimy wyjeżdżać aż tak daleko, wystarczy bowiem niezwykle funkcjonalny i zarazem wygodny hamak brazylijski. Doskonale dostosowuje się do ciała i umożliwia wygodną pozycję siedzącą. Można go zawiesić w dowolnym miejscu, a ze względu na swoje wymiary, jest idealnym dodatkiem w czasie urlopu.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria