Jak urządzić wąski przedpokój?

Przedpokój to pierwsze wnętrze widoczne po wejściu do mieszkania, zatem warto urządzić je tak, aby pierwsze wrażenie po otwarciu drzwi było jak najkorzystniejsze. Przedpokój zaaranżowany z klasą wcale nie wymaga wydawania dużej sumy pieniędzy. Mimo iż jest to wąski i ciasny obszar, są sposoby żeby urządzić go efektownie. Najważniejsze jest w miarę możliwości minimalistyczne podejście, ponieważ nawet uporządkowane pomieszczenie małych rozmiarów może bardzo szybko wizualnie wydawać się na zabałaganione - wystarczy kilka drobiazgów, które nie pasują do reszty.

Kolory na pierwszy plan

wąski przedpokójNajważniejsze na początku jest dobranie kolorów, które będą dominować w przedpokoju. Przestrzeń wąska i mała wymaga skupienia się na sprawdzonych rozwiązaniach, które polegają na optycznym powiększeniu kolorami. Należy zatem wybrać barwy jasne, na przykład kolor biały, kremowy, jasnoszary. W połączeniu z dobrym oświetleniem takie jasne kolory pozwolą na uzyskanie złudzenia optycznego, że korytarz jest większy.

Meble – proste i funkcjonalne

Mały oraz wąski przedpokój wymaga dobrego zagospodarowania. Niewielka przestrzeń będzie narzucała przede wszystkim wygodne i funkcjonalne meble, które pomieszczą ubrania, buty czy inne przedmioty. Wieszak na ubrania najlepiej powinien być z rodzaju tych wiszących na ścianie, a nie stojących samodzielnie, przez co można zyskać nieco wolnej przestrzeni i uniknąć wrażenia nieporządku. Natomiast szafa świetnie wpasuje się jeśli zostanie umieszczona na dłuższej ścianie. Najlepszym wyjściem jest wybór szafy, która będzie bardzo wysoka, przez co zyska się sporo miejsca na przechowywanie ubrań i sprzętów. Ostatnim meblem będzie szafka na buty. Najlepiej na tym poprzestać meblowanie korytarza, ponieważ tutaj sprawdza się zasada że im mniej tym lepiej.

Efekty optyczne działają cuda

Wszelkie triki, które dadzą efekt optycznego powiększenia to stały punkt przy aranżowaniu takich pomieszczeń jak niewielki przedpokój. Funkcjonalny, prostym i jednocześnie skutecznym sposobem jest powieszenie w korytarzu dużego lustra. Jest to niezbędny element w przedpokoju, który dodatkowo rozjaśni całą przestrzeń. Podobną ważną rolę pełni oświetlenie. Jasne światło pomaga na optyczne powiększenie pomieszczenia, dlatego należy zadbać o co najmniej dwa niezależne źródła światła w przedpokoju. Jedno z nich powinno znajdować się w centralnej części pomieszczenia, natomiast kolejne mogą zostać umiejscowione na przykład nad lustrem. Ciekawy i nowoczesny efekt dadzą listwy LED wzdłuż listw podłogowych albo na szafie.

Jak widać, przedstawione rady są bardzo proste do wdrożenia, a nawet mały przedpokój może zyskać wizualnie stosując niewymagające triki

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria