Kolorowe krzesła – sposób na nowoczesne wnętrze

Kiedyś kolory były zarezerwowane przede wszystkim do pokoju dziecięcego, albo młodzieżowego. W tej chwili jednak wprowadza się je również do innych pomieszczeń, ponieważ właśnie dzięki nim wnętrze prezentuje się o wiele żywiej, przyjaźniej, bardziej energetycznie.

Barwy pasują także do jadalni – tym bardziej, że umiejętny ich dobór potrafi znakomicie pobudzić apetyt. Kolorowe krzesła stały się więc prawdziwym hitem, idealnie współgrającym z nowoczesnymi wnętrzami. Sprawdzą się zresztą również w bardziej tradycyjnych wnętrzach, gdzie będą stanowiły świetny, przełamujący monotonię dodatek. Jak je właściwie dobrać?

Krzesła - nie tylko z jednej serii

Przyjęło się, że krzesła wraz ze stołem powinny tworzyć cały komplet. W tej chwili jednak nie jest wcale konieczne kupowanie całego zestawu – można go samodzielnie skompletować i to posługując się różnymi formami oraz barwami. Krzesła nie muszą wcale pochodzić z jednej serii, nie muszą mieć jednego koloru, ani też nie muszą wszystkie posiadać takiej samej formy. Jedyne, co powinno być podobne to wysokość, przy czym nawet niekoniecznie ze względów wizualnych, ile z przyczyn praktycznych. W niedopasowanych wielkością do stołu krzesłach ciężko byłoby spożywać wygodnie posiłek. Jak jednak widać, krzesła i stół mogą być połączone ze sobą na przykład jakimś motywem przewodnim – choćby jednym kolorem, który pojawia się we wzorach każdego elementu. Mogą jednak różnić się od siebie wszystkim – jeśli pozostała część pomieszczenia będzie utrzymana w stonowanym, nowoczesnym tonie, wizualnie wszystko będzie ze sobą współgrać. Teraz taka oryginalność jest zresztą bardzo modna! Warto pamiętać, że do bardziej kolorowych krzeseł będzie pasować na przykład prosty stół oraz lampa o prostym kloszu, zawieszona nad nim.

kolorowe krzesła jadalnia

Kolorowo i elegancko

Wnętrza bardziej tradycyjne stawiają raczej na elegancję, szyk – przełamując schematy użyciem wielobarwnych krzeseł, warto zadbać o stonowanie reszty dekoracji. Pozostała część pokoju powinna być już mniej wyrazista, spokojna – dzięki temu uda się utrzymać wrażenie harmonii, wytworności. Przy tym jednak wnętrze nie będzie ponure, proste, zbyt nudne – uda się do niego wnieść trochę życia i powiew nowoczesności. Dlatego takie barwne elementy są obecnie wręcz polecane przez dekoratorów wnętrz. Na przykład do prostego, drewnianego stołu – najlepiej w kolorze białym – można dobrać krzesła również drewniane, ale pomalowane na różne kolory. Jeśli chodzi o lampę, ciekawą kompozycję można uzyskać, gdy powiesi się nisko nad stołem jej wiklinową wersję. Dzięki temu wnętrze będzie prezentowało się przytulnie, domowo. Z pewnością każdy musi dobrać krzesła i stół do jadalni wedle swojego gustu, a nie wszystkim takie zróżnicowane kolory będą się podobać. Warto jednak nieco się pobawić barwą, ponieważ dla wielu pomieszczeń będzie do korzystne.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria