Lambrekiny jako dekoracja dla okna

Do wyboru mamy zasłony, firany lub wyłącznie rolety. Udekorowanie okna wywiera znaczący wpływ na charakter pokoju. Jednakże stworzenie go w klasycznym i estetycznym stylu wymaga kupienia lambrekinów. W tym artykule tłumaczymy czym one są i co trzeba na ich temat wiedzieć.

Na rynku możemy spotkać dużo asortymentu dekorującego lub zasłaniającego okna. Pomijając nieśmiertelne rolety, firany i zasłonki, wybierać można również zazdrostki oraz modne lambrekiny. Pasy tkanin znajdujące się nad firankami nie są przeznaczone wyłącznie do pomieszczeń barokowych czy klasycznych. W rzeczywistości da się ich użyć w każdym pokoju. Poniżej znajduje się lista przykładów, co będzie pasować do lambrekin.

Wygląd

Lambrekiny możemy poznać po wąskich, ale długich pasach tkanin, które umieszcza się nad oknem. Do niedawna używało się ich tylko w postaci zasłon, ale obecnie da się z nich zrobić oryginalne i wpadające w oko okienne ozdoby. Ponadto możemy być pewni, że zawsze będą modne. Lambrekiny da się łączyć z firankami każdej długości i wzoru. Muszą tylko być delikatne.

Rodzaje lambrekinów

Lambrekiny sprawdzą się u każdego kto chce podążać za modą. Biorąc pod uwagę styl naszego domu możemy wybrać gładkie lambrekiny albo marszczone. W pierwszej wersji pas tkaniny jest sztywny i zwykle używa się rzepów do jego zawieszenia. Jednakże wypada przy nich mieć firanę ozdobną. Druga opcja już prezentuje się ozdobnie więc dodatki nie są jej potrzebne.

okno drewniane

Materiał

Zaopatrując się w lambrekiny, musimy zwrócić uwagę na materiał, który wykorzystano do ich stworzenia. Nie wszystkie są odpowiednie, a trzeba spojrzeć również na ich wzór i kolor. Dla przykładu - mając okno z firanką w stonowanej barwie, dobrze by lambrekin też mieścił się w takiej kolorystyce. W ofercie znajdują się materiały welurowe, jedwabie (ale naturalne) i atłasy. Jako alternatywa dobrze poradzi sobie mały bawełniany pasek czy chociażby woal w jednym kolorze.

Gdzie sprawdzą się lambrekiny?

Do jakiego pokoju chcemy umieścić lambrekin zależy od jego rodzaju oraz materiału, z jakiego go wykonano. Jednakże zawsze warto mieć na uwadze styl znajdujący się w pomieszczeniu. Jeżeli cały dom ma styl klasyczny, w zasadzie wszystkie rodzaje spełnią swój obowiązek. Można nawet bez przeszkód trochę pofantazjować i zdecydować się na dostojne sznury, klamry w kształcie roślin czy chwosty.

Sama forma daje nam nieskończenie wiele możliwości. Lambrekiny mogą występować jako marszczone pasy albo proste. Strasznie popularne stały się lambrekiny skręcone tak by wyglądały jak fale morza.

Jeżeli chcesz by Twoje okno wyglądało ciekawie, dobrze jest zaopatrzyć się w lambrekiny. Nie tylko efektowne ale jednocześnie oryginalne wpasują się prawie wszędzie. Równocześnie mogą w praktyczny sposób ukryć wszelkie niedoskonałości.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria