Na co zwrócić uwagę przy kupnie stolika kawowego?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu jest stolik kawowy. Wbrew pozorom jest on bardzo istotny, ponieważ oprócz wartości funkcjonalnych, spełnia również funkcję dekoracyjną. Przed zakupem warto jest więc zwrócić uwagę na kilka czynników, które w dużym stopniu wpływają na całe pomieszczenie.

Salon, jako pokój dzienny, stanowi centrum domu i mieszkania. To w nim zazwyczaj mieszkańcy spędzają najwięcej czasu, jest on też swoistą wizytówką domowników. Warto jest więc poświęcić szczególną uwagę na urządzenie tego pomieszczenia, dobór dodatków oraz mebli, takich jak stolik kawowy.

Rodzaje stolików kawowych

Na rynku jest obecnie ogromny wybór różnego rodzaju stolików kawowych, od tych najbardziej prostych i tradycyjnych, po te bardziej oryginalne, nowoczesne kształty. Klasyczne stanowią prostokątne i kwadratowe stoliki, najczęściej z drewnianymi nogami oraz szklanym blatem. Dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania możemy mieć pewność, że wybrany przez nas stolik doskonale sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu całego wnętrza. Bardzo popularne są również okrągłe stoliki. Ich kształt sprawia, że zajmują mniej miejsca i są dużo wygodniejsze. W sprzedaży dostępne są różne materiały oraz kolory, dzięki czemu łatwo jest dopasować wygląd stolika do naszego wnętrza.

Jaki materiał wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego kształtu i rodzaju stolika, w pierwszej kolejności warto wybrać materiał, z którego mebel ma być wykonany. Obecnie dostępnych jest wiele wariantów, jednak czynnikiem decydującym powinno być dobre dopasowanie do innych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki temu stolik idealnie pasuje do charakteru wnętrza. Istnieje jednak szereg klasycznych rozwiązań, które sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. Jednym z nich są stoliki wykonane z drewna.

stolik do kawy drewniany

Wybór rozmiaru

Rozmiar ma znaczenie. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy dysponujemy niewielką powierzchnią, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Dobór odpowiedniego rozmiaru sprawi, że bez problemu mebel zmieści się w naszym salonie. Oprócz parametrów takich jak długość czy szerokość, bardzo ważna jest także jego wysokość. Powinna ona sięgać kanapy, ponieważ zbyt wysoka może dodatkowo zagracać salon. Nie może też być zbyt mały, ponieważ wtedy maleje jego funkcjonalność.

Tradycja czy nowoczesność?

Ogromny wybór modeli sprawia, że oprócz najbardziej klasycznych modeli, możemy postawić na estetykę i wybrać stoliki o ciekawym, nowoczesnym designie. W takiej sytuacji oprócz funkcjonalności, mebel charakteryzuje się również funkcją estetyczną. Stanowi oryginalną ozdobę, która nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru.

Bardzo duży wybór stolików kawowych na rynku sprawia, że ten zakup powinien wcześniej być odpowiednio umotywowany i przemyślany. W zależności od tego, jakie ma spełniać funkcje oraz jak ma wyglądać, należy dobrać właściwości do swoich oczekiwań. 

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria