Najlepsze pomysły na letnie nakrycie stołu

Latem spożywamy chyba więcej wspólnych posiłków niż w innych częściach roku – oprócz bowiem obiadów, zasiadamy jeszcze wspólnie do biesiadowania przy grillu, spędzając długie wieczory ze znajomymi czy zaproszoną rodziną. Liczy się jednak nie tylko smak, ale i warstwa wizualna posiłku – o czym wiedzą współcześni mistrzowie kuchni i z czego zdaje sobie sprawę coraz więcej zwykłych obywateli. Dlatego jeśli nadeszło lato i chcemy w jakiś sposób celebrować szczególne spotkanie, nadając mu jeszcze bardziej przyjemnego, lekkiego tonu, dobrze jest pomyśleć nad odpowiednim nakryciem stołu. Co będzie najlepsze?

Poczuj się jak nad morzem

Jeśli ktoś podaje jako danie główne rybę, może skorzystać z naszej propozycji i upodobnić stół do tych widywanych nad morzem. Nie trzeba wiele, żeby marynarski szyk na nim zagościł – białe i granatowe elementy, a także delikatne akcenty beżu czy czerwieni dla przełamania monotonii. To sposób na piękny stół i jego otoczenie! Do takiego stołu będzie się jeszcze przyjemniej zasiadać – tym bardziej jeśli zapraszający sami ubiorą się w podobny sposób, tym samym dopełniając efektu. Można umieścić na stole na przykład obrus w paski, albo też użyć jakichś wyjątkowych serwetek – na przykład tych z motywami marynistycznymi, jak koralowce czy kotwica. Można też postąpić w jeszcze ciekawszy sposób i na przykład umieścić na stole muszle – albo do jednej z nich (oczywiście dużej) włożyć wspomniane serwetki. Efekt będzie boski!

stół morski klimat

Tropikalna wyspa w Twoim domu

Bez względu na to, czy dekorujesz stół w ogrodzie, czy też w swojej domowej jadalni, elementów tropikalnych nie może zabraknąć – to przecież one ewidentnie kojarzą się z latem i będą świetnie pasowały do letniej pogody. Dobrze jest zdecydować się na zielony obrus – albo na biały obrus i zielony bieżnik, a do tego dobrać serwetki z odpowiednimi elementami, jak palmy czy owoce. Zieleń wspaniale komponuje się na przykład z kolorem żółtym czy złotym, ale wspaniale wygląda także z lawendowym. Można zatem wykorzystać inny pomysł – połączyć zielony motyw z motywem lawendy, na przykład ustawiając ją w pięknym wazonie na środku stołu. Nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale i znakomicie pachnieć! Elementy pastelowe też są zresztą bardzo modne!

Moc kolorów na stole

Lato jest tą częścią roku, kiedy pozwalamy sobie na więcej swobody, luzu w podejściu do życia. Warto to zaakcentować również w luźniejszym, weselszym podejściu do dekoracji stołu. Może się na nim pojawić mnóstwo kolorów jednocześnie i nadal będzie wyglądał wspaniale – zwłaszcza na takich imprezach, jak kinderparty! Z efektu będą zadowoleni tak dorośli, jak i dzieci, a dopasowywanie wszystkiego do siebie będzie szczególnie proste i wyjątkowo radosne.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria