Oryginalne pomysły na metamorfozę sypialni

Odmienienie wnętrza wcale nie musi zajmować wiele czasu, nie oznacza też konieczności wydawania dużych pieniędzy. Kilka prostych trików jest więc w stanie zmienić naszą sypialnię tak, że trudno będzie ją rozpoznać.

Trudno nie zgodzić się z tym, że sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Jest przestrzenią intymną, do której wstęp mają tylko wybrani. Nic zatem dziwnego, że dążymy do tego, aby spędzać w niej czas z przyjemnością. Podobnie, jak inne pomieszczenia, sypialnia starzeje się jednak, a potrzeba jej odświeżenia może wpływać niekorzystnie na sposób jej postrzegania. Czas zatem zacząć wprowadzanie zmian!

Nowe łóżko lub… nowy zagłówek

To łóżko niezmiennie pozostaje najważniejszym elementem każdej sypialni. Jest też pierwszym, co rzuca się w oczy, gdy pojawiamy się w tym pomieszczeniu. Jeśli więc wprowadzamy zmiany, właśnie od niego powinniśmy zaczynać. Jeśli chcemy je odświeżyć, możemy zdecydować się choćby na wymianę zagłówka. Dziś najmodniejsze są te, które są tapicerowane, pasują bowiem do wnętrz w każdym stylu. Zagłówki można kupować w ich gotowej wersji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby samemu doprowadzić do ich wymiany. Oczywiście, jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wymienić całe łóżko. Może być one wykonane z modnych ostatnio palet, a więc idealne do sypialni utrzymanej w stylu industrialnym, może być jednak również utrzymane w stylu bardziej klasycznym.

kolor w sypialni

Zmiana koloru ścian

Filozofia feng shui mówi o tym, że ściany sypialni powinny być urządzone w kolorach zbliżonych do tych, jakie ma ludzkie ciało. Nic zatem dziwnego, że w cenie są nie tylko odcienie bieli, ale również brązu oraz beżu. Nie oznacza to jednak, że sypialnia nie jest miejscem, w którym można sobie pozwolić na mocniejsze akcenty kolorystyczne. Jasne ściany to przecież znakomite tło dla intensywnych motywów. Taki intensywny akcent jest mile widziany zwłaszcza w sypialniach osób, które muszą wstawać dość wcześnie.

Tapeta lub fototapeta

Jeszcze nie tak dawno w sypialniach stroniono zarówno od tapet, jak i od fototapet. Dziś jednak wracają one do łask. Ich popularność w dużej mierze wynika właśnie z tego, że potrafią spektakularnie zmienić wystrój każdego wnętrza. Tapeta z oryginalnym wzorem jest ciekawą alternatywą dla ściany. Coraz częściej zastępuje też klasyczny łóżkowy zagłówek.

Szafki nocne i lampki

Czasem metamorfoza sypialni może odbyć się naprawdę niewielkim kosztem. Dzieje się tak choćby wówczas, gdy decydujemy się na wymianę szafek nocnych i lampek. Znalezienie gotowych modeli nie jest dziś trudne, jeśli zaś mamy odpowiednie zdolności, zawsze możemy też zdecydować się na ich samodzielne wykonanie.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria