Przegląd mebli i dodatków w kolorze miodu

Żółty jest kolorem kojarzącym się nam z energią, nic zatem dziwnego, że dominuje przekonanie o tym, że będzie on w stanie ożywić każde wnętrze. Oczywiście, nie każdy przepada za intensywnymi odcieniami, nie oznacza to jednak, że musi wówczas rezygnować z tego koloru, idealna okazuje się bowiem wówczas jego miodowa wersja.

Gdy analizujemy trendy wnętrzarskie, możemy dostrzec to, że całkiem niedawno skupiały się one przede wszystkim na neutralnych odcieniach, które można było uznać za bezpieczne. Konsekwencją takiego stanu rzeczy musiała być jednak tęsknota za barwami znacznie bardziej intensywnymi. Nic zatem dziwnego, że w tym sezonie jest ich znacznie więcej niż do tej pory, a popularność żółcieni jest tego najlepszym dowodem. Miodowy odcień ma przy tym wiele dodatkowych zalet, jest bowiem na tyle łagodny, że z powodzeniem może wkroczyć do salonu i sypialni.

Kolor miodowy we wnętrzu – najlepsze zestawienia

Żółty jest kolorem energetyzującym, a więc takim, który daje nam gwarancję świeżości i orzeźwienia. Najlepiej więc myśleć o nim przede wszystkim jako o dodatku do innej barwy bazowej. Jeśli jest stosowany w nadmiarze, często drażni, niejednokrotnie powoduje przy tym zmęczenie oczu. Miodowa żółć sprawia się jednak znakomicie, gdy chcemy ożywić jasne kolory, pasuje więc zarówno do szarości, jak i do koloru beżowego. Może prezentować się jednak równie dobrze w towarzystwie zgaszonego niebieskiego, z którym dobrze balansuje. Łączy się go też z granatem oraz oliwkową zielenią. Jeśli chcemy, aby odcień uzyskany przez nas był mocniejszy, możemy również zastanowić się nad połączeniem miodowej żółci i fioletu. Okazuje się, że kolory te, jako znajdujące się po przeciwnych stronach koła barw, znakomicie się uzupełniają.

fotel musztardowy

Miodowy mebel jako dodatek

Nawet kolor miodowy może okazać się męczący, jeśli pojawi się w dużych ilościach, nic więc dziwnego, że popularne jest dziś wykorzystywanie go przede wszystkim jako akcent kolorystyczny sprawiający, że wnętrze nabiera charakteru. Miodowe dodatki są znakomitą opcją, jeśli zaś uważnie przeanalizujemy propozycje wiodących producentów, szybko dostrzeżemy, że możemy liczyć także na meble utrzymane w tym kolorze. Te są nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie, mają więc do spełnienia funkcję dekoracyjną i radzą sobie znakomicie z tym zadaniem.

Miodowe ozdoby i akcesoria

Jeśli obawiamy się, że mebel w miodowym kolorze będzie zbyt silnym akcentem, możemy zastanowić się także nad rozwiązaniem alternatywnym. Tu na szczególną uwagę zasługują miodowe dodatki takie, jak choćby poszewki poduszek, zasłony, dywany oraz ceramika ozdobna. Miodowy sprawdza się szczególnie dobrze na tekstyliach, warto więc pomyśleć choćby o pledzie, który swobodnie przerzucimy przez oparcie kanapy.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria