Szafka na buty

​​Szafka na buty musi być pojemna i funkcjonalna, ale powinna być zarazem ozdobą przedpokoju. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy przedpokój jest niewielkich rozmiarów, a szafka jest tam jedynym meblem.

Jaką szafkę powinniśmy wybrać? Wszystko zależy od wystroju pomieszczenia i reszty mieszkania. W małych przedpokojach dobre będą szafki z siedziskiem, wieszakiem i lustrem w komplecie. Gotowy zestaw oszczędzi nam czasu i nerwów przy doborze.

Drewno zawsze na czasie

Drewno jest materiałem ponadczasowym. Nie ma problemów ze starzeniem się i bez problemu można go utrzymać w dobrej kondycji. Dodatkowo roztacza w przedpokoju piękny leśny zapach.

Drewniane szafki zazwyczaj mają postać klasycznej komody, kufra lub otwartych półek. Te ostatnie sprawdzą się znakomicie w mieszkaniach singli i minimalistów, którzy nie potrzebują dużej ilości obuwia.

Jeśli szafka posiada zamknięcie to dobrze jest zaopatrzyć je w mechanizmy ułatwiające otwieranie i zapobiegające trzaskaniu.

Najlepszym drewnem na tego typu szafki jest modrzew i dąb. Są to szlachetne i wytrzymałe gatunki drewna, niestety bardzo drogie. Z tańszego drewna polecić można sosnę, heban i jatobę. Łatwo o nie zadbać i są bardzo wytrzymałe.

Metaloplastyka, czyli artystyczne kucie metalu

Szafki kute z metalu, wbrew pozorom, wcale nie należą do ciężkich. Producenci oferują ażurowe meble, które dodadzą małym pomieszczeniom lekkości. Metalowe szafki mają ten plus, że są bardzo solidne, wytrzymałe i można je malować na każdy kolor.

Godne uwagi są zarówno szafki fantazyjnie zdobione, jak i zupełnie proste. Ciekawy efekt daje jeśli meble łączą elementy kute z drewnianymi.

ławka ze schowkiem na buty

Szafka i ławka w jednym

Szafka w komplecie z siedziskiem jest bardzo uniwersalnym i wygodnym meblem. Pozwala na zwiększenie komfortu, jednocześnie zajmując minimum miejsca. Ważne, żeby siedzisko było obite, najlepiej grubą, żakardową tkaniną, która jest trwałą, wygodna i stanowi element dekoracyjny.

Praktyczne zestawy z lustrem

Przedpokoje bywają różne. W niektórych nie ma innej opcji niż zamontowanie wysokiej szafki z lustrzanym frontem. Tego typu szafki pomieszczą bez problemu kilkanaście par butów, dodatkowo optycznie powiększając i rozświetlając niewielkie przestrzenie. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdza się biel. Nie warto inwestować w dodatkowe elementy takie jak stojaki na parasole czy krzesła.

Jeśli mamy nieco więcej miejsca to dobrze jest kupić mebel składający się z szafki na obuwie i lustra. W celu złagodzenia stylizacji na szafce można położyć dekoracyjny element, który odbije się w lustrze.

Szafka na obuwie w komplecie z wieszakiem

To również znakomite rozwiązanie dla małych wnętrz. Może to być jeden mebel, który pozwoli na przechowywanie butów, a także kurtek i innych ubrań, lub może być to także zestaw w postaci szafki i wieszaka do samodzielnego zawieszenia. Drugie rozwiązanie jest dużo bardziej praktyczne.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria