Szafki na buty do niewielkiego korytarza

Mały przedpokój w mieszkaniu lub domu to wcale nie wada. Funkcjonalnie urządzony pozwala na utrzymanie porządku przy minimalnym wysiłku. Ważne jest, aby wybrać właściwe meble – estetyczne a jednocześnie praktyczne. Odpowiednio dobrane szafki do butów przechowają wiele par obuwia, a zajmą niewiele miejsca. Zmieszczą się w nich zarówno buty domowników, jak i gości.

Stojaki na buty

Stojak na buty to dobre rozwiązanie przechowywania butów codziennego użytku. Sprawdzi się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Jest piętrowy i posiada możliwość rozsuwania w zależności od potrzeb – w zależności od modelu pomieści od kilku do kilkunastu par butów. Nie jest kosztowny (od 19 zł), a najpopularniejsze modele wykonane są z drewna lub metalu i plastiku. Część posiada praktyczną podstawkę, na którą opada piach, kurz i woda.

Szafka z szufladami

Praktycznym miejscem do przechowywania butów są szafki z szufladami lub półkami otwieranymi w pionie. Mają różne wielkości i szerokości, kosztują minimum 135 zł. Łatwo je dopasować do przestrzeni w przedpokoju. Wybrać można wąską i wysoką szafkę lub szeroką i niską. Te najbardziej popularne mają ok. 80-100 cm wysokości. Pięknie prezentują się w kolorystyce białej lub w naturalnym drewnie (zwłaszcza wenge i olchy). Ich blat sprawdza się doskonale jako miejsce na torebkę, klucze, odbieraną korespondencję pocztową czy domowe ozdoby.

Szafka tekstylna

Alternatywę dla szafek tradycyjnych stanowią szafki tekstylne. Łatwo je zdemontować – można je złożyć i schować, gdy nie są akurat potrzebne. Wykonane są przeważnie z łatwych w utrzymaniu, wodoodpornych materiałów. Zapinane są na rzepy lub zamek błyskawiczny, dlatego też wyglądają bardzo estetycznie. W zależności od rozmiaru ich koszt wynosi od 39 do 89 zł.

Szafka z siedziskiem

Szafki z siedziskiem są chętnie wybierane – łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Mają uchylane drzwiczki, wewnątrz znajdują się koszyki na buty lub tradycyjne półki. Zwykle są niewielkich rozmiarów i prezentują się idealnie jako samodzielne meble. Nad nimi umieścić można wieszak albo lustro. Ich cena waha się od 150 do 290 zł – w zależności od modelu i użytych do wykończenia materiałów.

Komoda słupek

Komoda słupek jest pojemnym meblem. To dobre rozwiązanie, by pomieścić obuwie całej rodziny. Przechowywanie butów w słupku pomoże utrzymać porządek. Słupki są wąskie i wysokie, łatwo wstawić je do przedpokoju. W zależności od modelu mogą być otwierane od dołu lub z boku. Wewnątrz znajdują się szuflady. Popularne są te bez uchwytów, przeważnie białe lub drewniane – takie pasują do nowoczesnych, skandynawskich wnętrz, a nawet do przedpokojów połączonych z salonem lub aneksem kuchennym. Kosztują ok 169 zł.

O serwisie

Remontujesz? Dekorujesz? Szukasz inspiracji do swojego wnętrza? U nas znajdziesz coś dla siebie. Sypialnia, kuchnia i jadalnia, szafki i szafeczki, dodatki, a także poradnik aranżacji - z nami odmienisz swoje wnętrze...

Zapraszamy!Kontakt

kontakt@baldassari.pl

Galeria