Za jego pomocą możesz wybrać najlepszą opcję spośród szerokiej gamy modeli oferowanych na rynku krajowym. Chociaż przed takim zakupem właściciel samochodu powinien zapoznać się z kryteriami wyboru rejestratorów.

Rejestratory to urządzenia zdolne do nagrywania filmów, które mogą posłużyć jako rozstrzygający argument w sporach między uczestnikami wypadku lub kierowcą a funkcjonariuszami policji drogowej. Gadżet, którego główną częścią jest kamera wideo (lub kilka kamer), pozwala zapobiec kradzieży samochodu i nagrać kolizję. Dobry rejestrator powinien zostać wybrany na podstawie następujących kryteriów:

Rozdzielczość wideo. Minimalna wartość tego parametru to HD lub 1280x720, zalecana wartość to FullHD (1920 x 1080). Odpowiednie są również modele o jakości 2K, chociaż są droższe.

Rozmiar pamięci. Zaleca się wybieranie modeli z 64 GB pamięci ROM (lub z gniazdem na karty microSD). Dla jednej godziny wideo 720p wymagane są co najmniej 2 GB, dla 1080p - 6-8 GB.

Możliwość automatycznego włączania i wyłączania. Niektóre modele można włączyć jednocześnie z silnikiem lub po wykryciu wstrząsu.

Wymiary gadżetu. Kompaktowy model nie zajmie dużo miejsca i nie będzie zasłaniał widoku. Chociaż nie zaleca się rezygnacji z funkcjonalności dla małych rozmiarów.

Możliwość zapętlenia nagrywania wideo. Kiedy skończy się dysk, informacje są zapisywane na już umieszczonych klipach.

Wbudowany moduł GPS, za pomocą którego można sprawdzić prędkość samochodu. Ten sam czujnik może wykrywać radary w urządzeniach wyposażonych w radary.

Dodatkowy aparat, który jest zwykle instalowana do robienia zdjęć sytuacji drogowej od tyłu. Czasami dodatkowe urządzenie do przetwarzania obrazu można zakupić osobno.

Wbudowana bateria i port USB. Pierwsza pozwala rejestratorowi pracować nawet wtedy, gdy samochód jest zatrzymany. Złącze USB ułatwia przenoszenie informacji na inne nośniki.

Blaupunkt DVR BP 2.0 FHD

To zupełnie nowa kamera samochodowa typu „podłącz i używaj” od niemieckiego producenta Blaupunkt. Ważący zaledwie 50 gramów i mierzący zaledwie 63 x 58 x 30 mm rejestrator DVR BP 2.0 FHD jest bardzo dyskretny, ale nadal udaje mu się nagrywać w krystalicznie czystej jakości 1080p HD. Posiada również wbudowany mikrofon i głośnik. Dzięki rejestratorowi Blaupunkt DVR BP 2.0 FHD przechwytującemu wideo Full HD, każdy nagrany materiał można natychmiast obejrzeć na wbudowanym 2-calowym kolorowym wyświetlaczu TFT LCD, pliki wideo można również oglądać na komputerze po podłączeniu urządzenia do komputera za pośrednictwem dołączony kabel USB. Blaupunkt DVR BP 2.0 FHD ma również doskonały ultra szeroki kąt widzenia 120 stopni; To sprawia, że kamera idealnie nadaje się do rejestrowania dużej ilości akcji z drogi. Przechowywanie materiału jest łatwe, ponieważ kamera akceptuje karty micro SD o pojemności do 32 GB.

Rejestrator jazdy G&J DC800

Rejestrator G&J DC800 jest mały, poręczny i dobrze zbudowany, a magnetyczny uchwyt można szybko i łatwo zdemontować, jeśli chcemy go zabrać ze sobą. Płytki profil (50x85x115mm) nie ogranicza widoczności przez przednią szybę, a konstrukcja w kolorze ciemnego srebra jest dyskretna i umożliwia bez obaw pozostawienie wyposażenia w samochodzie bez zwracania uwagi. Nagrywanie tym małym i dokładnym urządzeniem jest bardzo proste, a co najważniejsze uchroni Cię przed karą za bezprawne oskarżenia. Oprócz rejestratora jazdy Goetze & Jensen DC800, w zestawie znajdziesz również 3 paski 3M do montażu kamery oraz uniwersalną i szybką ładowarkę samochodową

Manta MM310X

To rejestrator samochodowy, który przyda się nie tylko zawodowym kierowcom, ale także każdemu, komu zależy na bezpieczeństwie na drodze. To małe urządzenie można zainstalować na przedniej szybie i rejestrować trasę przejazdu pojazdu. MM310X jest zasilany z zapalniczki samochodowej, automatycznie rozpoczyna nagrywanie wideo po uruchomieniu samochodu. Dzięki funkcji wykrywania zdarzeń aktualnie nagrywany film będzie automatycznie chroniony przed skasowaniem w sytuacji awaryjnej.