Jak wybrać blender do smoothie i zielonych shake'ów? Które modele blenderów najlepiej nadają się do przygotowywania koktajli? Jaką powinni mieć moc? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jaki rodzaj blendera wybrać?

Wszystkie blendery do smoothie i zielonych koktajli można z grubsza podzielić na 3 rodzaje:

• Stacjonarne (z dzbankiem)

• Zanurzalny (z / bez miski)

• Połączony

Stacjonarne blendery to najbardziej klasyczna i niezawodna opcja przygotowywania koktajli. Blendery ręczne mogą być dostarczane z miską lub bez niej, w której umieścisz to, co chcesz zmielić. W tym drugim przypadku można użyć dowolnej plastikowej miski. Ten typ blendera nie jest zbyt wygodny do robienia koktajli. Po pierwsze, takie blendery mają zwykle małą moc, a po drugie bardzo niewygodne jest przygotowywanie koktajli w osobnej misce, a nie w dzbanku. Połączone typy są często wyposażone w dodatkowy dzbanek do przygotowywania koktajli. Ich zaletą jest to, że są dość mocne, ale przechowywanie takiego kombajnu nie jest zbyt wygodne. Zapomnij o markach i modelach przy wyborze blendera, W przeciwnym razie przepłacisz i otrzymasz blender niezbyt wysokiej jakości. Najlepsze blendery są stworzone do kawiarni i restauracji. O dziwo, te blendery są nie tylko lepsze niż te sprzedawane w sklepach z elektroniką użytkową, ale także znacznie tańsze.

Ile mocy powinien mieć blender?

Moc to jeden z najważniejszych parametrów przy wyborze blendera. Aby mieć pewność, że podczas przygotowywania koktajli wszystkie owoce i warzywa zostaną posiekane, wybierz blendery o mocy od 1000 do 1500 watów. Wskaźnik ten pokazuje, jak mocno blender sieka warzywa i owoce. Im wyższa moc, tym łatwiej i szybciej będzie przygotować koktajl.

Obroty na minutę

To kolejny ważny parametr przy wyborze blendera. RPM odnosi się do szybkości obracania się ostrzy w blenderze. Pamiętaj też, aby porównać ten parametr z mocą. Jeśli przy dużej mocy obroty blendera są niskie, to znaczy że masz do czynienia ze słabej jakości urządzeniem. Optymalnie jest, jeśli obroty blendera wynoszą od 20000 do 30000 obr./min. Wybierz szklany dzban zamiast plastikowego. Jest bardziej niezawodny. Z reguły wszystkie profesjonalne miksery mają szklany dzbanek. Wybierz objętość blendera na podstawie własnych potrzeb. Zalecamy od 1 do 2 litrów. Tanie modele mają plastikową obudowę, drogie i profesjonalne wykonane są ze stali. Naturalnie sam materiał korpusu nie wpływa w żaden sposób na smak napoju, ale zalecamy wybór korpusu stalowego, jeśli nie wpływa to znacząco na cenę.

Funkcje

Jedną z najważniejszych funkcji, o których należy pamiętać, jest tworzenie lodu. W końcu czym jest smoothie bez lodu w upalne lato? Dlatego należy zwrócić uwagę, czy taka funkcja jest obecna. Niekiedy można też znaleźć blendery z dodatkowymi opcjami. Profesjonalne modele mają na przykład opcje zamrażania koktajli, dzięki czemu możemy uzyskać coś w rodzaju shakera. Ważna jest też wytrzymałość urządzenia. Powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, wynikające z codziennego użytkowania.