Depilacja depilatorem to jedna z najskuteczniejszych metod walki z owłosieniem. Jednak efekt będzie zależał od wybranego modelu. Depilatory są dostępne z pęsetą i krążkami. Obaj skutecznie radzą sobie z włosami, choć każdy na swój sposób.

Pęsety Depilatory

Urządzenia wykorzystują mikro pęsety (od 20 do 40), które błyskawicznie wyrywają włoski. Zalety tych depilatorów to:

• Są uważane za mniej bolesne.

• Wygodne w pracy na niewielkiej powierzchni ciała.

Depilatory dyskowe

Używane są tutaj tarcze, które są mocno dociśnięte do siebie. Chwytają więcej włosów niż modele kleszczowe, co nieznacznie zwiększa bolesność. Jednak z drugiej strony przy takim urządzeniu procedura jest znacznie szybsza. Istnieje również specjalny rodzaj depilatora - fotoepilator. Pozwala trwale pozbyć się włosów.

Jak wybrać depilator zgodnie z charakterystyką techniczną

Oprócz systemu chwytania ważne jest, aby przyjrzeć się materiałowi krążków lub pęsety. Mogą być metalowe lub ceramiczne. Pierwsza opcja jest tańsza, ale istnieje szansa, że metalowa nasadka szybciej się zużyje. Ceramika praktycznie nie łamie włosów i pracuje z taką samą wydajnością przez cały okres użytkowania.

Liczba pęsety / krążków

Może być od 20 do 40 sztuk. Im więcej pęsety lub dysków, tym szybciej procedura będzie przebiegać. Jednak ból będzie też większy. Jeśli wcześniej nie wykonywałaś depilacji zacznij od małej liczby pęsety. Depilatory często mają nasadkę do delikatnych okolic, która ma mniej pęsety. Można go również wykorzystać na początku depilacji

System znieczulenia

Dodatkowe opcje w depilatorach redukują bolesność do poziomu wyrywania brwi. W tym celu wiele modeli używa masażu. Podrażnia receptory skóry i odwraca ich uwagę od bólu. Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają system chłodzenia. W tym celu stosuje się rękawicę lub przystawkę, którą przed zabiegiem należy schłodzić w lodówce.

Liczba załączników

Większość modeli ma kilka załączników. Zestaw może zawierać:

• Nasadka do trymera, która przycina włosy na określoną długość.

• Ogranicznik, który zakrywa część pęsety, zmniejszając uszkodzenia skóry.

• Nasadka do golenia - umożliwia korzystanie z depilatora jak zwykłej golarki elektrycznej.

• Grzebień do przycinania włosów na ciele.

• Dysza do depilacji wrażliwych obszarów dla bikini i pachy. Ma mniej noży, więc wyrywa mniej włosów.

• Nasadki do twarzy do złuszczania, masażu i oczyszczania.

• Szczotka do czyszczenia.

Braun Silk-epil

Cechą tego modelu jest szeroka głowica, która znacznie przyspieszy zabieg depilacji. A także wiele nowoczesnych funkcji. Na przykład technologia SensoSmart. Inteligentny depilator powiadomi cię, gdy ucisk będzie zbyt silny. Obudowa jest wodoodporna, dzięki czemu urządzenie można używać pod prysznicem.

Depilator Braun SES 9030 3D

Oprócz znanych funkcji depilatora Braun Silk-epil Series 9, ten depilator ma w pełni ruchomą głowicę, która jest niezbędna w trudno dostępnych miejscach. Minimalna długość włosów, które może wychwycić, to zaledwie 0,3 mm. To wydłużone urządzenie nie ślizga się w dłoniach, dlatego jest bardzo wygodne w użyciu pod prysznicem.

Depilator Philips BRE652

 Ten model depilatora powinien spodobać się tym, którzy kochają uniwersalne urządzenia. W tym „kieszonkowym salonie kosmetycznym” znajduje się aż dziewięć załączników. Na przykład jest nawet trymer do strzyżenia włosów. Model doskonale sprawdza się w pielęgnacji różnych obszarów twarzy i ciała.