Inteligentne żarówki to nowość na rynku i ważne jest, aby zrozumieć, czym różnią się od zwykłych żarówek LED. Na początek warto zaznaczyć, że takie żarówki nie tylko pasują do gniazdka i oświetlają pomieszczenie. Takie żarówki są zsynchronizowane z aplikacją mobilną przez Wi-Fi i otwierają szerokie możliwości personalizacji. Wyobraź sobie, że masz prawie całkowitą kontrolę nad oświetleniem. To właśnie otrzymujesz, instalując inteligentną żarówkę w swoim domu.

Ustawienia jasności

Ściemniacze istnieją już od dawna. Jednak nie każdy jest gotowy poświęcić czas i wysiłek na instalację takich urządzeń w domu, ponieważ w tym celu będziesz musiał praktycznie zrewidować system oświetlenia domu. Alternatywą są inteligentne żarówki, ponieważ sterują jasnością bezpośrednio z poziomu aplikacji. Oznacza to, że wystarczy wyjąć smartfona i wybrać odpowiednie oświetlenie na konkretnym urządzeniu. W ten sposób można opracować indywidualny system oświetlenia pomieszczenia, podkreślając jego projekt i wybierając jaśniejsze lub słabsze światło tam, gdzie wymaga tego wnętrze. Przed snem możesz przyciemnić światła i wybrać najbardziej relaksujące ustawienia. Wystarczy zacząć korzystać z aplikacji, aby zauważyć, jak zmienia się atmosfera w pomieszczeniu, a sterowanie staje się łatwiejsze.

Możliwość sterowania światłem z dowolnego miejsca

Zwykle, aby zapalić światło lub je wyregulować, trzeba być w pomieszczeniu. W różnych czasach ten problem był rozwiązywany na różne sposoby, ale inteligentne żarówki oferują uniwersalne rozwiązanie, które w praktyce okazuje się znacznie wygodniejsze niż inne. Przede wszystkim możesz włączać i wyłączać światła na odległość, ale to nie wszystko, dzięki inteligentnej żarówce masz możliwość ustawienia zaplanowanego oświetlenia. Na przykład, jeśli nie ma cię w domu lub poza nim, to ze względów bezpieczeństwa możesz włączyć światła w mieszkaniu. Jeśli zapomniałeś wyłączyć lampę przed wyjściem - po prostu otwórz aplikację.

Możliwość zmiany koloru oświetlenia

Kolejna funkcja inteligentnych lamp wykracza poza najśmielsze marzenia. Wybierając odpowiednią żarówkę, możesz wybrać nie tylko jasność i czas świecenia, ale także jego barwę. Niektórzy producenci oferują nawet 16 milionów różnych odcieni, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad swoim oświetleniem. Na przykład na imprezę lub uroczystość można wybrać jasne kolory, lub neonowe odcienie, na spokojną romantyczną kolację - żółtawe światło, do pracy - biel, która nastawia na koncentrację. W upale możesz schłodzić pomieszczenie niebieskimi tonami, a na zimno pomarańczami. Nawet kolor ścian można regulować, po prostu zmieniając oświetlenie. Nie trzeba dodawać, że jest to niezwykle wygodne zarówno do celów projektowych, jak i codziennego użytku. A co najważniejsze, możesz po prostu zmienić kolorystykę i całkowicie zmienić atmosferę w dowolnym momencie. Niektóre żarówki odtwarzają muzykę Inteligentne żarówki nie ograniczają się tylko do oświetlenia, a niektóre są wyposażone w głośniki, dzięki którym możesz słuchać muzyki w dowolnym pomieszczeniu. Takie żarówki oczywiście nie są w stanie zapewnić głośności z prawdziwego systemu głośnikowego, ale problem ten można łatwo rozwiązać za pomocą sprytnych połączeń głośnikowych. Tak czy inaczej, nowoczesne inteligentne żarówki mają wiele możliwości i zapewniają pełną kontrolę.