Główną zaletą ekspresu do kawy jest przygotowanie różnego rodzaju napojów bez naszego udziału. Wystarczy włożyć składniki i wcisnąć przycisk. Nie ma potrzeby czyszczenia urządzenia po każdym użyciu, co jest bardzo wygodne dla tych, którzy wolą często parzyć kawę. Asortyment znanych marek obejmuje dziesiątki modeli o różnych możliwościach. Aby wybrać najbardziej odpowiedni ekspres do kawy, warto wziąć pod uwagę główne cechy urządzeń i porównać kilka modeli o różnej funkcjonalności.

Jak wybrać wysokiej jakości ekspres do kawy?

Kupując ekspres do kawy, poświęć trochę czasu na ocenę następujących kryteriów:

Objętość - pokazuje, ile kawy można przygotować w jednym załadunku. Pojemność wynosi średnio od 1 do 1,8 litra.

Typ grzałki - urządzenia wyposażone są w kocioł lub termoblok. W pierwszym przypadku cała objętość wody jest podgrzewana, w drugim - w objętości wymaganej jednorazowo.

Rodzaj sterowania - mechaniczny lub elektroniczny. W pierwszym przypadku sterowanie odbywa się za pomocą przycisków. Obecność wyświetlacza pozwala monitorować poziom wody, temperaturę i liczbę ziaren.

Regulacja stopnia zmielenia - wszystkie ekspresy do kawy ziarnistej są wyposażone w opcję. Zwykle jest co najmniej pięć opcji.

Rodzaj instalacji - istnieją modele wolnostojące i do zabudowy. Urządzenia do osadzenia w zestawie słuchawkowym lub szafie oszczędzają miejsce w kuchni.

De'Longhi ECAM 23.460

Kompaktowy ekspres do kawy ziarnistej w stylowej czarnej obudowie. Dzięki niemu szybko przygotujesz pyszną kawę. Wystarczy dodać kawę ziarnistą lub mieloną, aby w jednym cyklu przygotować nawet 1,8 litra napoju. Model wyposażony jest w termoblok do podgrzewania wody. W zestawie pojemnik na mleko. Sterowanie odbywa się za pomocą wyświetlacza, na którym można wybrać moc napoju, temperaturę oraz stopień zmielenia. Minutnik pokazuje czas pozostały do zaparzenia kawy. Możesz zrobić dwie filiżanki napoju na raz. Aby oszczędzać energię, dostępny jest tryb oszczędzania energii.

hilips EP3243 Series 3200 LatteGo

Ekspres do kawy z cappuccinatore wyposażony w 5 programów do parzenia kawy z ziaren. Wykonany w wytrzymałej plastikowej walizce. Wyposażony w pojemnik na wodę o pojemności 1,8 litra. Możesz dostosować moc napoju i wybrać wielkość porcji w menu. Istnieje 12 poziomów mielenia. Specjalny filtr AquaClean gwarantuje przygotowanie do 5000 filiżanek kawy bez czyszczenia ekspresu.

De'Longhi Magnifica ECAM 22.110.1

Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 1450 W. Istnieje automatyczne wyłączanie po kilku godzinach ciągłej pracy oraz system samooczyszczania polegający na bieżącej ciepłej wodzie. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra i pojemność 250 g ziaren kawy. Możesz wybrać temperaturę gotowego napoju, dostarczenie kawy do filiżanki o wysokości od 86 do 142 mm, a także wybrać jeden z 13 stopni mielenia.

De'Longhi Dinamica ECAM 350.15.B

Doskonały model dla miłośników kawy. Możesz wybrać stopień zmielenia ziaren, moc i temperaturę napoju. Ekspres przeznaczony jest do przygotowania napoju z ziaren i kawy mielonej. Na obudowie znajduje się wyświetlacz z wyprowadzeniem wszystkich niezbędnych danych. Urządzenie ma moc 1450 W i wyposażone jest w zbiornik na 1,8 litra wody, co pozwala na szybkie przygotowanie dużej ilości kawy. Istnieje dozownik do wyboru wielkości porcji. Ekspres przygotowuje jednocześnie do dwóch filiżanek kawy. Tacę ociekową można łatwo wyjąć do czyszczenia.

Saeco PicoBaristo

Automatyczny ekspres do kawy Saeco PicoBaristo jest zaprogramowany na przygotowanie 11 napojów na bazie ziaren lub kawy mielonej. Wbudowany dzbanek na mleko o pojemności 0,5 litra umożliwia przygotowanie cappuccino i latte macchiato, uruchamiając odpowiedni program jednym naciśnięciem. Resztki mleka są usuwane przez system szybkiego czyszczenia. Zastosowano filtr wodyAquaClean, nie tylko oczyszcza wodę, ale także zapobiega tworzeniu się kamienia. Mocne ceramiczne kamienie wbudowanego młynka są w stanie dokładnie zmielić ziarna wychodzące z pojemnika o pojemności 250 gramów, całkowicie zachowując ich aromat i smak.